Wydarzenia

Premiera raportu „Optymalizacja rozwoju krajowego łańcucha dostaw morskiej energetyki wiatrowej w Polsce”

22 lipca 2021, 15:12 /
Premiera raportu „Optymalizacja rozwoju krajowego łańcucha dostaw morskiej energetyki wiatrowej w Polsce”

Zapraszamy na premierę raportu „Optymalizacja rozwoju krajowego łańcucha dostaw morskiej energetyki wiatrowej w Polsce”, która odbędzie się 27 lipca o godz. 11 w formule online.

 

Morska energetyka wiatrowa może być jednym z fundamentów polskiej transformacji energetycznej – kompleksowa analiza, którą zaprezentujemy podczas spotkania, została przeprowadzona aby wspomóc jej rozwój. Przygotowany we współpracy z Instytutu z PSEW oraz PTMEW dokument, może służyć jako kompleksowe źródło informacji dla wszystkich interesariuszy rynku MEW.

W ramach projektu przygotowano m.in.: projekcję rozwoju zainstalowanej mocy morskich farm wiatrowych w perspektywie do 2030 r. W oparciu o tę projekcję oszacowano zapotrzebowanie na części i materiały konieczne do realizacji zakładanych projektów budowy morskich farm wiatrowych. Raport zawiera również szczegółowy plan inicjatyw i działań jakie powinny zostać podjęte w celu osiągnięcia zakładanego poziomu Local Content w perspektywie 5-7 lat oraz propozycję metodologii, która wszechstronnie mierzy korzyści wynikające z projektów MFW dla lokalnego łańcucha dostaw.

 O szczegółach poinformujemy już wkrótce.